Nieuwsbrief Augustus 2025

Mogelijke verkoop minderheidsbelang in Belfius

In onze voorgaande nieuwsbrief (mei) beloofden wij u voor aanvang van de vakantieperiode een volgende nieuwsbrief te sturen. Wij hebben daar mee gewacht omdat begin juli er berichten in de media verschenen over een mogelijke verkoop van 20 - 30% van de aandelen van Belfius. De federale regering zou de mogelijkheden bekijken om genoemd minderheidsbelang te verkopen en daar mogelijk voor 21 juli een beslissing over nemen. Helaas bleef het tot nu toe stil in de Wetstraat.

Dit is de tweede poging een beursgang in werking te stellen. Ook in 2018 is er gewerkt aan een beursgang van staatsbank Belfius. Ook toen was het de bedoeling dat de Belgische staat ongeveer 30% van de aandelen naar de markt zou brengen. De officiële reden dat het niet doorging was vanwege ‘de marktomstandigheden’ (aandelen van banken- en verzekeraars stonden er niet goed voor). De echte reden was echter het aan de bank gekoppelde Arco-dossier wat grote onzekerheden met zich meebrengt voor de bank en potentiële investeerders. Ook de onwrikbare opstelling van de raad van bestuur van Belfius in dit dossier speelde een grote rol.

Een verkoop zonder oplossing van het Arco-dossier blijft in de optiek van het bestuur van ArcoClaim een hachelijke zaak voor partijen. We houden de ontwikkelingen dus nauw in de gaten.

Aangepaste tijden helpdesk

De maand augustus is ook voor onze helpdesk een moment om het wat rustiger aan te doen. De helpdesk is voor onze leden het aanspreekpunt waar per e-mail en per telefoon vragen kunnen worden gesteld. Het e-mailadres is helpdesk@arcoclaim.be. Het telefoonnummer is +32-(0)52-690406; dit nummer is in de maand augustus enkel op de woensdagen bereikbaar tussen 16.00 en 18.00 uur. E-mails worden wel zo spoedig mogelijk beantwoord.

Bij deze nogmaals het verzoek aan onze leden om zoveel mogelijk zaken digitaal te regelen en niet per post.

Duizenden mensen stellen hun dossier op punt

ArcoClaim benadert dit jaar alle leden om hun dossier op punt te stellen. Steeds wordt een nieuwe groep aangeschreven om daarvoor online een procedure te doorlopen. Dit verloopt uiterst succesvol. Vele duizenden hebben de procedure al doorlopen.

Waarom is dit nodig?
Leden van vzw ArcoClaim hebben bij inschrijving een geldige overdracht gedaan. Het is nu tijd zoveel mogelijk informatie voor uw persoonlijke dossier te verzamelen. De partijen waartegen ArcoClaim procedeert zullen er alles aan doen om onze zaak onderuit te halen. Een compleet dossier is het beste bewijs daartegen.

Wat moet u doen?
Heeft u al een e-mail van ons ontvangen, zorg dat u zo snel mogelijk de procedure doorloopt.

Heeft u nog géén e-mail ontvangen, wacht dan totdat u een e-mail van ons krijgt. Iedereen komt aan de beurt!

Heeft u hulp nodig, neem dan contact op met onze helpdesk. Informatie over de helpdesk vindt u elders in deze nieuwsbrief of op onze website.

Stand van zaken diverse procedures

Wij ontvangen nog steeds veel vragen over wat de stand is van de diverse procedures in het Arco-dossier. Zoals de meeste coöperanten inmiddels weten zijn er van de 800.000 Arco-coöperanten ongeveer 30.000 aangesloten voor een groepsclaim bij het bedrijf Deminor en de VZW ArcoClaim (hierna te noemen ArcoClaim) waarvan ruim 14.000 bij Deminor en ruim 15.000 bij ArcoClaim.

In november 2021 kreeg Deminor een teleurstellende uitspraak te verwerken in de rechtszaak die ze voor hun 2100 cliënten hadden aangespannen bij de Ondernemingsrechtbank. In januari 2022 ging Deminor in hoger beroep. De inschatting is dat het hoger beroep ergens in 2026 wordt behandeld. De verwachting is dat er in deze procedure voor 2030 een uitspraak zal zijn.

Zoals bekend heeft ArcoClaim ervoor gekozen om haar procedure te voeren bij de Rechtbank van eerste aanleg. In 2022 besliste Deminor haar nieuwe procedure ook te voeren bij dezelfde Rechtbank van eerste aanleg. Feitelijk erkent Deminor daarmee dat ArcoClaim vanaf het begin veel betere gronden heeft om op te procederen. Maar wat gebeurt er nu met deze 2 procedures? Waarom kunnen deze procedures niet tegelijk of gecombineerd worden behandeld? Dat lijkt ons voor alle gedupeerden veel beter! Deze vragen bespreken wij als bestuur van AroClaim na de vakantieperiode met onze advocaat mr. Geert Lenssens.

Zoals al eerder aangegeven zijn er twee manieren om een groepsclaim tot een (goed) einde te brengen. De ene is procederen en wachten op een uitspraak. In dat geval ligt de bal bij de rechter. Dergelijke procedures kost vele jaren tijd.

Een tweede manier is het treffen van een schikking. In 2022 heeft ArcoClaim al een poging ondernomen door de rechter te verzoeken om mediaton in te stellen. Helaas waren de tegenpartijen daar toe niet genegen. Nu er wederom door de Belgische overheid onderzocht wordt om een deel van Belfius naar de beurs te brengen, roept dit op om te praten over een schikking. ArcoClaim is bereid om op korte termijn met de top van Belfius en andere betrokkenen in gesprek te gaan.

Gezien al het voorgaande bereidt het bestuur zich voor op nieuwe stappen die ook na de vakantieperiode met mr. Geert Lenssens besproken zullen worden. Een belangrijke vraag die zeker gesteld gaat worden is een indicatie te krijgen over welke tijdlijn we spreken als we kijken naar de diverse procedures. Het bestuur van ArcoClaim zal een samenvatting van dat overleg doen toekomen aan de leden zodat we allemaal weten waar we in grote lijnen aan toe zijn.

Tot slot

Mede namens het bestuur en de helpdesk wens ik iedereen een goede vakantie en een veilig thuis komen.

Met vriendelijke groet,

Ab Flipse
voorzitter VZW ArcoClaim

 
 
Terug naar boven